SOVA – nastava na daljinu

SOVA je online sistem za održavanje nastave na koji se u potpunosti prelazi u narednom periodu, na preporuku IIM FTN koji se ovim sistemom bavi, prilagođava ga i usavršava godinama unazad, FTN će svoja predavanja i vežbe organizovati online upravo putem ove platforme.

SOVA je platforma za e-učenje Univerziteta u Novom Sadu. Njen inicijalni razvoj je potpomogao Erasmus+ projekat MILETUS na kom je UNS jedan od partnera. Od 2018. godine se platforma koristi za različite obuke u okviru tog projekta, a od letnjeg semestra 2018/2019 i na redovnoj nastavi na pojedinim predmetima na Fakultetu tehničkih nauka i Tehnološkom fakultetu. Danas je ovaj servis dostupan svim zainteresovanim nastavnicima, saradnicima i studentima UNS-a.

Platformi već mogu da pristupe svi zaposleni i studenti UNS-a koji imaju aktivne univerzitetske naloge (koje koriste za mail, Eduroam i druge servise koje CIT-UNS nudi).